صورتجلسه هیات مدیره روز شنبه مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹

 | تاریخ ارسال: 1399/3/6 | 
یکصد و شصت و هفتمین جلسه مجازی هیئت مدیره (جلسه شماره سی و هشت دوره هشت) انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران در روز شنبه مورخ ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۵:۴۵ از طریق اسکایپ برگزار گردید. در این جلسه که با مشارکت حداکثری اعضای هئیت مدیره شامل خانم ها دکتر پروین یاوری و دکتر شهرزاد نعمت اللهی و آقایان دکتر کورش هلاکوئی نائینی، دکتر رضاچمن، دکتر مجتبی صحت، دکتر قباد مرادی، دکتر احسان مصطفوی، و دکتر منوچهر کرمی برگزار شد موارد ذیل مطرح و مورد تصویب قرار گرفتند.
موارد تصویب شده:
۱- در خصوص نقش آفرینی اعضای انجمن در موقعیت های مختلف، همه اعضای هئیت مدیره بر نقش برجسته متخصصین اپیدمیولوژیست در بحران اپیدمی کرونا توافق داشته و موقعیت پیش آمده را نقطه عطفی در شناساندن دانش اپیدمیولوژی و مهارت های یک اپیدمیولوژیست در عرصه مبارزه با بیماری های عفونی دانستند. با این وجود، مسیرهای تازه برای نقش آفرینی اپیدمیولوژی و تمایز این رشته از سایر رشته های تخصصی وجود دارند که با نظارت و سرپرستی انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران قابل دستیابی است که از آن جمله می توان به آموزش و تربیت پرسنل بهداشتی-درمانی اشاره نمود.
۲- پیشبرد تصویب و تاسیس دوره کوتاه مدت حرفه ای اپیدمیولوژی میدانی توسط خانم دکتر نعمت اللهی ارائه شد. با توجه به اهمیت فزاینده این دوره در انتقال مهارت های اپیدمیولوژی میدانی در بررسی اپیدمی ها، مقرر شد ضمن پیشبرد این مهم از مسیر وزارت بهداشت، مقدمات برگزاری دوره های مجازی کوتاه مدت حرفه ای با مشارکت اعضای هیئت مدیره انجمن فراهم شود. وظیفه پیشبرد این تصمیم و اطلاع رسانی متعاقب برعهده خانم دکتر نعمت اللهی قرار داده شد.
۳- در خصوص برنامه راهبردی جدید کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی مبنی بر آغاز همکاری های پژوهشی با مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی، مقرر شد ۱-۲ عنوان پژوهشی فراخوان شده توسط اعضای انجمن پیش برده شوند.
۴- در خصوص وضعیت انجمن از لحاظ ثبت شرکت ها و مشکلات مالیاتی پیش آمده در طی ثبت انجمن، مقرر شد خانم دکتر نعمت اللهی مراتب را پیگیری نموده و اطلاع رسانی نمایند.
۵- در خصوص کمبود بودجه انجمن و راهکارهای تامین مالی آن مواردی به بحث و گفتگو گذاشته شد. با توجه به عدم توافق نظر بر یک راهکار بخصوص، مقرر شد راهکارهای تامین منابع مالی متوسط اعضاء مرور و بررسی شوند.
۶- در خصوص انتشار یک ویژه نامه با موضوع بیماری کووید-۱۹ در مجله تخصصی اپیدمیولوژی ایران مقرر شد این ویژه نامه در دستور کار قرار گرفته و مراتب به نحو مقتضی به اطلاع علاقه مندان برسد.
 CAPTCHA
دفعات مشاهده: 6335 بار   |   دفعات چاپ: 730 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر