[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: صفحه اصلي درباره انجمن اخبار و رویدادها جستجو ثبت نام تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار و رویدادها::
اخبار کنگره‌ها::
عضویت در انجمن::
بخش آموزش::
مراکز مرتبط::
دریافت فایل::
برقراری ارتباط::
تسهیلات پایگاه::
وبلاگ انجمن::
پست الکترونیک::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: قطعنامه کنگره هفتم - یاسوج ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۲/۵/۱۴ | 

  بسمه تعالی

 

  قطعنامه هفتمین کنگره ملی اپیدمیولوژی ایران

  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

  26-24 اردیبهشت ماه 1392

 

 

  هفتمین کنگره سراسری اپیدمیولوژی از تاریخ 26-24 اردیبهشت 1392 با حضور گسترده جامعه اپیدمیولوژی کشور و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج برگزار گردید. قطعنامه پایانی این همایش ملی به شرح زیر تبیین می‌گردد.

 

  1- کلیه شرکت کنندگان در همایش، مراتب خرسندی و قدردانی خود را از میزبانی توام با ایثار و فداکاری ریاست، هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام می‌دارند.

  2- استفاده از تخصص و دانش اپیدمیولوژی و نیز تبیین جایگاه اپیدمیولوژی در تمامی تصمیمات مرتبط با حوزه سلامت در سطوح ستادی وزارت متبوع قرار گیرد.

  3- با عنایت به اینکه رویکرد اصلی کنگره هفتم اپیدمیولوژی اجتماعی نام گرفته است، همگام با ضرورت‌های فعلی کشور و تلاش‌های سازمان‌های جهانی، توجه به مقوله عدالت مؤلفه‌های اجتماعی سلامت، ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در این راستا پیشنهاد می‌شود این مقوله در سیاستگزاریهای آموزشی و پژوهشی و بهداشتی درمانی وزارت متبوع لحاظ گردد.

  4- با توجه به تدوین مبانی درس Managerial Epidemiology و ضرورت استفاده بهینه از دانش و تخصص و تواناییهای اپیدمیولوژیست های کشور در همه عرصه های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی، انتظار میرود درس یاد شده حداقل به میزان 2 واحد درسی در سر فصل دوره کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی بصورت (Non-Core) قرار گیرد.

  5- ایجاد پست‌های سازمانی با ذکر نام (کارشناس اپیدمیولوژی) شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان، حوزه های ستادی دانشگاهها و نیز بیمارستان‌ها، جهت استفاده از ظرفیت‌های بالقوه دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی در دستور کار معاونت توسعه ، مدیدیت و منابع انسانی وزارت متبوع قرار گیرد.

  6- ایجاد پست‌های سازمانی با ذکر نام (اپیدمیولوژیست) در مراکز تحقیقاتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده از توانایی‌های منحصر بفرد دانش آموختگان مقاطع رشته اپیدمیولوژی در دستور کار معاونت‌های تحقیقات و فناوری و توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت متبوع قرار گیرد.

  7- توجه به اپیدمیولوژی میدانی ورویکرد پیش‌بینی خطر (Risk Prediction) علاوه بر ارزیابی خطر (Risk Assessment) در بازنگری سر فصل‌های مقاطع ارشد و دکتری اپیدمیولوژی مد نظر قرار گیرد.

 

  هفتمین کنگره ملی اپیدمیولوژی ایران

  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

  26-24 اردیبهشت ماه 1392

 

  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


کد امنیتی را در کادر بنویسید >
::
کلیدواژه ها: قطعنامه کنگره هفتم اپيدميولوژی | ‌ ياسوج |
دفعات مشاهده: 4587 بار   |   دفعات چاپ: 696 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 92 بار   |   0 نظر
انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران Iranian Epidemiological Association
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 41 queries by YEKTAWEB 3657