210354- کارگروه بهداشت و درمان
دوره آموزشی آفلاین

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/1/30 | 
دوره آموزشی آفلاین "مدیریت طغیان بیماری های واگیر"

این دوره، ضبط شده دوره های آموزشی مدیریت طغیان می باشد که برای کارشناسان حوزه بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی کشور و به سفارش مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در پایگاه تحقیقاتی بیماری های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران و با حمایت دفتر سازمان جهانی بهداشت در اکنلو همدان برگزار شده است. این دوره مورد حمایت و تایید انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران و انستیتو پاستور ایران می باشد.

▫️در برگزاری این دوره مدرسانی از انستیتو پاستور ایران، مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی کردستان، شهید بهشتی، همدان و تبریز، انستیتو روبرت کخ آلمان و دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت مشارکت داشته اند.

▫️مدرسان دوره شامل همکاران متخصص اپیدمیولوژی(۱۰ نفر)، و متخصصانی از رشته های بیماری های عفونی و گرمسیری، باکتری شناسی، ویروس شناسی، بیوتکنولوژی و بهداشت عمومی بوده اند.

▫️ مدت زمان دوره ۴۰ ساعت می باشد.
در این دوره مباحث اصلی مرتبط با مدیریت و کنترل طغیان بیماری های واگیر شامل چارچوب کلی مدیریت طغیان، ارزیابی و تأیید طغیان، توصیف طغیان، انواع مطالعات در طغیانها، بررسیها و سنجشهای محیطی، تفکر نقادانه در مراحل مختلف؛ قبل و حین نمونه گیری آزمایشگاهی، آنالیز، گزارش دهی، مکتوب سازی و ارائه بازخورد، جمع آوری، برچسب زنی و انتقال نمونه ها، تهیه گزارش در طغیانها، ارتباطات هنگام بررسی طغیان و مستندسازی، حمایت طلبی، استفاده از اکسل در طغیانها، انواع نظامهای مراقبت، نظام مراقبت سندرمیک در ایران و چارچوب ثبت و گزارش دهی سندرم ها و درس آموخته های پاندمی کووید-۱۹ در ارائه های فارسی و به مدت حدود ۳۰ ساعت تدریس شده است.

▫️ در ارائه سخنرانان خارجی در حدود ۱۰ ساعت به مفاهیم تکمیلی در مدیریت طغیان بیماری های واگیر به زبان انگلیسی شامل موارد زیر پرداخته شده است:
Early warning in emergencies, Healthcare-Associated outbreaks, IPC for RR, Optimizing collaboration of laboratory and epidemiological activities, Biosafety and Biosecurity, Contact tracing management, Go data, Risk communication and community engagement, and Report writing


 این دوره دارای گواهی الکترونیکی قابل استعلام به زبان انگلیسی و فارسی به تایید پایگاه و مرکز تحقیقات بیماری های نوپدید و بازپدید انستیتو پاستور ایران و انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران می باشد و صدور گواهی منوط به کسب امتیاز قبولی در آزمون دوره است. سوالات آزمون صرفا از مباحث ارائه شده به زبان فارسی طرح شده اند.
▫️هزینه ثبت نام در این دوره ۳۰۰ هزار تومان و برای دانشجویان با ۵۰ درصد تخفیف می باشد.

 شرکت در این دوره به متخصصان، دانشجویان و کارشناسانی که نیاز به کسب یا ارتقای دانش برای مدیریت بهتر طغیان بیماری های واگیر دارند توصیه می شود.

 فایل های این دوره شامل فیلم های سخنرانی ها و فایل های پاورپوینت و شرایط ثبت نام در دوره از طریق این لینک  در دسترس است.
نشانی مطلب در وبگاه 210354:
http://irea.ir/find-1.105.560.fa.html
برگشت به اصل مطلب