انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران- قطعنامه کنگره هفتم - یاسوج
قطعنامه کنگره هفتم - یاسوج

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1392/5/14 | 

  بسمه تعالی

 

  قطعنامه هفتمین کنگره ملی اپیدمیولوژی ایران

  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

  26-24 اردیبهشت ماه 1392

 

 

  هفتمین کنگره سراسری اپیدمیولوژی از تاریخ 26-24 اردیبهشت 1392 با حضور گسترده جامعه اپیدمیولوژی کشور و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی یاسوج برگزار گردید. قطعنامه پایانی این همایش ملی به شرح زیر تبیین می‌گردد.

 

  1- کلیه شرکت کنندگان در همایش، مراتب خرسندی و قدردانی خود را از میزبانی توام با ایثار و فداکاری ریاست، هیات رئیسه، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام می‌دارند.

  2- استفاده از تخصص و دانش اپیدمیولوژی و نیز تبیین جایگاه اپیدمیولوژی در تمامی تصمیمات مرتبط با حوزه سلامت در سطوح ستادی وزارت متبوع قرار گیرد.

  3- با عنایت به اینکه رویکرد اصلی کنگره هفتم اپیدمیولوژی اجتماعی نام گرفته است، همگام با ضرورت‌های فعلی کشور و تلاش‌های سازمان‌های جهانی، توجه به مقوله عدالت مؤلفه‌های اجتماعی سلامت، ضرورتی اجتناب ناپذیر است و در این راستا پیشنهاد می‌شود این مقوله در سیاستگزاریهای آموزشی و پژوهشی و بهداشتی درمانی وزارت متبوع لحاظ گردد.

  4- با توجه به تدوین مبانی درس Managerial Epidemiology و ضرورت استفاده بهینه از دانش و تخصص و تواناییهای اپیدمیولوژیست های کشور در همه عرصه های بهداشتی، درمانی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی، انتظار میرود درس یاد شده حداقل به میزان 2 واحد درسی در سر فصل دوره کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی بصورت (Non-Core) قرار گیرد.

  5- ایجاد پست‌های سازمانی با ذکر نام (کارشناس اپیدمیولوژی) شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان، حوزه های ستادی دانشگاهها و نیز بیمارستان‌ها، جهت استفاده از ظرفیت‌های بالقوه دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد اپیدمیولوژی در دستور کار معاونت توسعه ، مدیدیت و منابع انسانی وزارت متبوع قرار گیرد.

  6- ایجاد پست‌های سازمانی با ذکر نام (اپیدمیولوژیست) در مراکز تحقیقاتی مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت استفاده از توانایی‌های منحصر بفرد دانش آموختگان مقاطع رشته اپیدمیولوژی در دستور کار معاونت‌های تحقیقات و فناوری و توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت متبوع قرار گیرد.

  7- توجه به اپیدمیولوژی میدانی ورویکرد پیش‌بینی خطر (Risk Prediction) علاوه بر ارزیابی خطر (Risk Assessment) در بازنگری سر فصل‌های مقاطع ارشد و دکتری اپیدمیولوژی مد نظر قرار گیرد.

 

  هفتمین کنگره ملی اپیدمیولوژی ایران

  دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

  26-24 اردیبهشت ماه 1392

 

نشانی مطلب در وبگاه انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران:
http://irea.ir/find.php?item=1.106.19.fa
برگشت به اصل مطلب