صورتجلسه هیات مدیره مورخ ۸ بهمن ماه ۹۹

 | تاریخ ارسال: 1399/11/23 | 
یکصد و هفتاد و پنجمین مجازی هیئت مدیره (جلسه شماره چهل و شش دوره هشت) انجمن علمی اپیدمیولوژیست‌های ایران در روز چهارشنبه مورخ ۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۳:۳۰ لغایت ۱۵:۴۵ از طریق اسکایپ با حضور خانم ها دکتر پروین یاوری و دکتر شهرزاد نعمت اللهی و آقایان دکتر کورش هلاکویی نایینی، دکتر مجتبی صحت و دکتر احسان مصطفوی برگزار گردید.
موارد تصویب شده:
دستور جلسه ۱: پیگیری بند های آخرین صورتجلسه هیات مدیره انجمن مورخ  ۳ دی ۱۳۹۹ -توسط دبیر در ابتدای جلسه صورتجلسه مورخ ۳ دی هیات مدیره انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران مرور شد و سپس دستور جلسه به شرح زیر پیگیری و موارد مورد بحث و گفتگو و تصویب قرار گرفت:
 دستورجلسه ۲: پیگیری پروژه نصر توسط خانم دکتر نعمت اللهی درمورد پیگیری پروژه نصرانجمن، خانم دکتر نعمت اللهی فرمودند دیروز نتیجه داوری آمده است، مشکلات متدولوژی مطرح شده بود که باید اصلاح و مجددا ارسال شود، پیشنهاد شد که نکات داوری در گروه واتساپی هیات مدیره انجمن برای اطلاع اعضای محترم و مشارکت آنان قرار داده شود.
 دستورجلسه ۳: پیگیری حق عضویت های واریزی، موجودی حساب وسایر موارد مانند، اساسنامه و... توسط خانم کوکبی
سرکار خانم کوکبی در خصوص واریزی اهدایی حق عضویت ها با تعدادی از اعضای محترم تماس حاصل نموده بودند، سرکار خانم دکتر خانجانی زحمت کشسده بودند، ایشان فرمودند، نامه ارسال اساسنامه تغییر یافته  و صورتجلسه مجمع عمومی اخیرکه مورد تایید کمسیون انجمن های گروه پزشکی قرار گرفته بود، برای ارسال به اداره ثبت شرکت ها دریافت کرده و نامه امور مالیلتی به مرکز تهران را تحویل نموده بودند، در خصوص افزایش سالیانه حقوق ایشان به میزان ۲۰ درصد از ابتدای سال ۱۳۹۹ مورد موافقت قرار گرفت، هر چند که درشرایط فعلی انجمن به علت بحران مالی با پرداخت اصل حقوق ایشان مشکل دارد. 
دستورجلسه ۴: گزارش سامانه ارزشیابی انجمن ها توسط دبیر انجمن در ارتباط با سامانه ارزشیابی انجمن ها توضیح داده شد، کار پر دردسری است، رمز و کلمه عبور اخذ شده است، تبت نام اولیه انجام گرفته است، کاری است مبتنی بر مستندات و همکاری گروهی همه اعضای هیات مدیره را نیازمند است، امید است تا مهلت تعیین شده اقدام شود.
 دستور جلسه ۵:  پیگیری های امور مالیاتی و ثبت شرکت ها توسط دکتر مصطفوی توضیحاتی در مورد پی گیری امور مالیاتی انجمن و دنبال کردن موضوع و ارسال نامه به اداره مالیاتی تهران مرکز برای شروع پروسه مالیات انجمن ارائه شد. دکتر مضطفوی اشاره داشتند که در پی گیری ای که برای این موضوع از آقای دکتر سیدجلیل حسینی، دبیر محترم کمیسیون انجمن های گروه های پزشکی انجام داده اند، ایشان تاکید داشته اند با توجه به گذشت بیش از یکسال از پایان دوره قانونی هیات مدیره فعلی (البته بدون در نظر گرفتن موافقت کمیسیون انجمن های گروه پزشکی با تمدید فعالیت هیات مدیره به مدت شش ماه از تاریخ ۱۷/۰۹/۹۸)، همزمان امورمالیاتی و انتخابات انجمن دنبال شود تا با به سرانجام رسیدن امور مالیاتی و ثبت اساسنامه جدید، انتخابات انجمن زودتر برگزار شود.
دستور جلسه  ۶: گزارش برگزاری دوازدهمین نشست فصلی در شهر کرد توسط دکتر هلاکویی گزارشی در مورد برگزاری نشست بعدی فصلی انجمن در شهرکرد ارائه نمودند که قرار است در زمستان (۱۸ اسفند ۹۹)  با موضوع "دیجیتال اپیدمیولوژی" برگزار گردد، در خصوص سوال آقای دکتر احمدی درباره موضع انجمن درباره دریافت هدایا، اعضای هیات مدیر نظر مخالف نداشتند، فقط پیشنهاد شد که شاید بهتر باشد با شرکت های خصوص که نر افزار و پشتیبانی برای دانشگاهها تامین می کنند، بهتر باشد برای تبلیغات و اهدای مشوق ها تماس گرفته شود. سازمان های دولتی شاید قادر به در اختیار گذاشتن مشوق ها نباشند، در ادامه صوت ارسالی آقای دکتر احمدی استماع، و متن ارسالی ایشان در خصوص جریان کار نشست، تا این زمان، به شرح زیر قرایت شد:
  برای جلب کمک اداره کل فناوری اطلاعات استان چهارمحال در برگزاری نشست، مکاتبه ای صورت گرفت و اظهار شد که اولا در جریان سخنرانی معاون وزیر مرتبط با خودشان در این نشست باشند و ثانیا درخواست شده که کمک مالی خویش را برای حامی بودن این جلسه اموزشی به  صورت داوطلبانه به حساب انجمن اپیدمیولوژی واریز کنند ( بر اساس هماهنگی ۵ شنبه ساعت ۹ قرار ملاقات حضوری داریم و نتیجه حمایت ایشان معلوم می شود).
این برنامه دارای مجوز بازآموزی است و ارزیابی قبل و بعد از نشست بصورت علمی انجام می شود.
 نشست  فصلی؛ با موضوع دیجیتال اپیدمیولوژی و معرفی نرم افزارهای جغرافیایی برای مدیریت بیماریها و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ است در تاریخ ۱۸ اسفندماه و دارای ۲ پانل تخصصی و یک پانل مدیران ارشد و جمع بندی نشست است.
در پانل اول معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیرکل فناوری اطلاعات کشور اقای دکتر امیر ناظمی؛ ۱۵ دقیقه به ارایه و معرفی  زیرساختها و فناوری های در دسترس در ایران برای کمک به مدیریت سلامت  و اپیدمی می پردازند.
مفاهیم، اصول و کارکرد دیجیتال اپیدمیولوژی بیان می شود.
در پانل دوم مباحث معرفی نرم افزارها، کاربرد فناوری اطلاعات سلامت و روشهای مدل سازی و استفاده از داشبوردها ارایه می شود
در نهایت در پانل سوم سخنان اقایان دکتر حقدوست؛ دکتر فرید نجفی، دکتر سوری و اقای دکتر هلاکویی را در پانل خواهیم داشت که توصیه ها و جمع بندی پیرامون مباحث و کاربرد ابزارهای الکترونیک در فیلد اپیدمیولوژی و دیجیتال اپیدمیولوژی را با توجه به تجربه و دانش خویش ارایه و خلاصه می فرمایند.
هماهنگی ها و دعوتنامه های مدعوین و سخنرانان توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد امضا شده و ارسال گردید.
معاونت های اموزشی و پژوهشی دانشگاه در جریان برگزاری نشست هستند.
انشالله به یاری خداوند نشست مناسبی برگزار گردد.
اینجانب و همکاران تقریبا در اکثریت نشست های قبلی حضور داشتند و با مرور وضعیت انها سعی میشود با کیفیت برگزار شود
دکتر علی احمدی/ شهر کرد. دکتر علی احمدی: از شرکت کنندگان ثبت انلاین میشود. اگاهی نگرش و عملکرد شرکت کنندگان درباره موضوع نشست ارزیابی قبل و بعد میشود و  گواهی شرکت در سمینار با امتیاز بازاموزی و به مدت ۴ ساعت یا ۶ ساعت (منتظر تایید مرکز اموزش مداوم هستیم) صادر می شود
سعی می کنیم حداقل ۲ سخنران کلیدی
مباحث ردیابی و ردگیری تماس با بیماران و ... اپلیکشن ماسک داشته باشیم
دکتر علی احمدی/ شهر کرد. دکتر علی احمدی
دستور جلسه ۷: تصمیم گیری برای وضعیت انقصای پروانه انجمن و برگزاری انتخابات بصورت الکترونیک در مورد نامه شماره ۲۰۶/۵۰۳ مورخ ۱۳/۹/۱۳۹۹ دبیر محترم کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی (مبنی بر اینکه تاگنون اقدامی ازجانب هیئت مدیره انجمن در خصوص برنامه ریزی جهت اتخابات الکترونیک انجمن علمی صورت نگرفته است. در حالیکه اعتبار پروانه انجمن در تاریخ آذرماه ۱۳۹۸ منقضی شده است، البته بدون در نظر گرفتن موافقت کمیسیون انجمن های گروه پزشکی با تمدید فعالیت هیات مدیره به مدت شش ماه از تاریخ ۱۷/۰۹/۹۸ ) ، مقرر شد نامه پاسخ با محتوی زیربا تایید هیات مدیره ارسال شود: 
"با توجه به تاکید دبیرمحترم کمیسیون انجمن های گروه پزشکی به  انتخابات الکترونیک،  لازم است که مراحل امور مالیاتی و ثبت شرکت ها بطور کامل طی شود، در غیر اینصورت در اسرع وقت با فراخوانی مجمع عمومی عادی با دستور انتخابات حضوری نسبت به انتخابات هیات مدیره و بازرس جدید با حضور نماینده کمسیون اقدام خواهد شد".
 شایان ذکر است که آقای دکتر حسینی دبیر محترم کمیسیون انجمن های گروه پزشکی، برانتخابات الکترونیک هیات مدیره در اسرع وقت تاکید داشته اند، همانطور که در بالا ذکر شد مقررگردید با توجه به روند متفاوت برگزاری انتخابات حضوری و مجازی، تا ثبت اساسنامه جدید این شیوه به تعویق بیفتد.
دستور جلسه ۸: سر انجام پروژه "دی اچ اس" توسط دکتر هلاکویی توضیحات لازم به سمع اعضای محترم هیات مدیره در خصوص مراتب تهیه وارسال پروتکل پروژه "دی اچ اس" رسید.
            عضویت آقای دکتر سیامک صبور در انجمن علمی اپیدمیولوژیست های ایران بررسی شد و مشخص شد ایشان در چند سال اخیر با توجه به عدم پرداخت حق عضویت، عضو انجمن نبوده اند.
تاریخ جلسه بعد:   ۶ اسفند ۱۳۹۹        ساعت جلسه بعد:       ۱۳:۳۰   محل جلسه بعد:   مجازی        CAPTCHA
دفعات مشاهده: 5618 بار   |   دفعات چاپ: 567 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر